Wpisy blogowe

Noszenie białych spodni – ciekawe porady

Istnieje wiele różnych typów spodni preferowanych przez męskich użytkowników. Są one produkowane ze zróżnicowanych materiałów oraz posaidają wiele ciekawych kolorów. Dosyć niedoceniana jest biała barwa spodni, które są rzadko wybierane przez mężczyzn chcących wyglądać stylowo. Jednym z podstawowych argumentów przytaczanych przez przeciwników takich ubrań jest to, że szybko pojawiają się na nich zabrudzenia, które są dobrze widoczne. W związku z tym są uznawane za niepraktyczne, ponieważ trzeba często je prać. Okazuje się jednak, że ubrania takie mają również wiele istotnych atutów i można je stosować w wielu ciekawych stylizacjach.

Wielu mężczyzn nie sięga po spodnie w kolorze białym, ponieważ nie chcą się wybijać na tle innych ludzi. Sporo osób uważa, że taka barwa spodni została zapożyczona z mody damskiej, pomimo że w rzeczywistości kolor ten wywodzi się ze sportu. Na początku XX wieku białe spodnie flanelowe były podstawowymi atrybutami zawodników uprawiających tenis. Po pewnym czasie zrezygnowano z długich spodni na rzecz szortów. Obecnie na rynku odzieżowym można zauważyć bardzo duży wybór białych spodni wyprodukowanych z bawełny.

Co warto wiedzieć o spodniach w białym kolorze?

Wielu mężczyzn trudno jest przekonać do spodni w barwie białej. Jest to kolor neutralny pasujący do różnych stylizacji, ale ich założenie wymaga pewnej dawki odwagi, ponieważ taka odzież przyciąga wzrok ludzi. Rozwiązanie to jest więc szczególnie polecane Panom, którzy są pewni siebie oraz mają dobre poczucie własnego stylu. Pomimo swoich różnych wad, białe spodnie są bardzo uniwersalne, więc można je swobodnie komponować z wieloma ciekawymi stylizacjami, zarówno luźnymi, letnimi, jak i bardziej eleganckimi. Uniwersalność tych spodni polega nie tylko na dopasowaniu ich do różnych stylów, ale również do zróżnicowanych barw pozostałych elementów garderoby. Warto też zwrócić uwagę na praktyczny charakter spodni w kolorze białym, które chronią nogi latem przed nagrzewaniem się, ponieważ biała barwa skutecznie odbija promienie słoneczne. Poniżej przedstawionych jest kilka przykładów dotyczących noszenia spodni w barwie białej.

Zakładanie białych spodni razem z koszulką polo lub T-shirtem

Połączenie białych spodni z koszulkami jest idealnym wyborem w przypadku casualowych stylizacji na gorące dni, gdy nie są potrzebne żadne dodatkowe okrycia wierzchnie. Prosty i estetyczny zestaw składa się z białych spodni, koszulki T-shirt lub klasycznego polo. Dodatkowo ciekawym uzupełnieniem takiej stylizacji jest podwinięcie nogawek spodni, założenie espadryli lub butów żeglarskich oraz kapelusza, aby zapenwić sobie komfort i stylowy wygląd w sezonie letnim.

Bardziej eleganckie zestawy z koszulą

W tym przypadku koszulkę t-shirt zastępuje się koszulą, więc taka stylizacja jest bardziej elegancka od wspomnianego wcześniej przykładu. Dobrym wyborem są koszule z długimi rękawami, które mogą zostać podwinięte. W czasie ciepłych dni warto sięgać po koszule z lnu i bawełny o luźnym splocie gwarantującym przewiewność. W tym przypadku kontrastujące ciemne barwy (czerń, granat, fiolet) będą świetnie komponowały się z biała barwą spodni. Białe spodnie można również łączyć z jaśniejszymi i ciemniejszymi koszulami jeansowymi.

Gdzie jeszcze można wykorzystać białe spodnie?

Spodnie w kolorze białym opisywane w powyższych zestawach, komponują się świetnie po nałożeniu dodatkowego elementu, jakim jest casualowa marynarka oraz mniej formalny krawat. Białe spodnie świetnie pasują do różnych nietypowych kolorów marynarek (np. do jasnego brązu). W razie potrzeby istnieje również stworzenie bardziej formalnego zestawu z eleganckimi marynarkami i pozostałymi elementami stroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *